Ceviz Kabuğunu Dolduran Konular

Tarihe düşülen not

  • Anket

  • Son Tweetler

  • Kategoriler

  • Yararlı Linkler

  • Reklamlar

Aydın Doğan “Dinsel Ritüel” yaptı

Posted by Emi[R]ates™ Ağustos 16, 2007

Gazeteci yazar Emin Çölaşan’ın Hürriyet’ten çıkartılmasına tepkiler yağıyor. En ilginç tepki Yalçın Küçük’ten geldi.

Yalçın Küçük: “Aydın Doğan, dinsel bir emri yerine getirerek, bunun karşılığı olan kurbanını kesmiştir. Bu, Doğan’ın AKP’ye tabi olduğunu anlatmasının yoludur”

Dehşet ve ibret verici bir durum
Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, gazeteci Emin Çölaşan’ın işine son verilmesini “ibret ve dehşet verici” sözleriyle nitelendirdi. Okuyan, Çölaşan’ın büyük ihtimalle AKP iktidarının Hürriyet’e yaptığı baskılar sonucu görevinden uzaklaştırılmış olabileceğini sözlerine ekledi.

Bastırma ve susturma taktiği
Türkiye’nin periyodik dönemleri olduğunu ve bu dönemlerde çeşitli yöntemlerle “baskı ve susturma” taktiklerinin sergilendiğini söyleyen Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, “Bu bir baskı dönemidir. Düzeysizliğe , çirkinliğe, kışkırtıcılığa yapılması gereken baskı yerine eleştirilere baskı yapılıyor” diye konuştu.

Bu AKP Hükümeti’ne destektir
Emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu, Çölaşan’ın işten çıkarılmasının hem orduya hem de tüm laik kesime karşı bir mesaj olarak nitelendirilmesi gerektiğini söyledi. Doğan Grubu’nun AKP Hükümeti’ni kayıtsız şartsız desteklediğini ifade eden Kuloğlu, Köşk seçim sürecine dikkat çekti.

Tasfiye süreci devam ediyor
İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir, Türkiye’de Cumhuriyet rejimi üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, “Bu kapsamda, akıldan, bilimden yana olan Atatürkçü insanlara yönelik bir tasfiye ve sindirme hareketi başlatılmıştır. Türkiye’de adım adım BOP uygulanıyor” diye konuştu.

TSK’ya meydan okuyamazlar
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Emin Çölaşan’ın görevden uzaklaştırılmasıyla Cumhuriyet sevdalılarından birinin daha etkisiz kılınmak istendiğini söyledi. Tolon, orduya ve laik kesimlere mesaj olup olmadığı yönündeki soruya da “Türkiye’de TSK’ya meydan okuyacak adam daha anasından doğmadı” dedi.

Türkiye son perdede
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu, Türkiye’de sadece basının değil, beyinlerin de ortadan kaldırıldığını belirterek, bu operasyonun uzun süredir devam ettiğini söyledi. “Türkiye son perdeyi oynuyor” diyen Sinanoğlu, 2000’de  start alan tasfiye sürecinin son imzasının da 2002 seçimlerinde atıldığını iddia etti.

Birilerini rahatsız etmiştir
Toplumsal Düşünce Derneği Genel Başkanı Av. Fethi Bolayır da Emin Çölaşan’ın bir bayrak ve simge olduğunu belirterek Türk milliyetçisi görüşüyle, Cumhuriyetin bölünmez bütünlüğüne göğsünü kale gibi siper eden bir yazar, yürekli kavgasıyla kuşkusuz birilerini rahatsız etmiştir. Ali Kemaller Çölaşan’ı tasfiye etti” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: