Ceviz Kabuğunu Dolduran Konular

Tarihe düşülen not

  • Anket

  • Son Tweetler

  • Kategoriler

  • Yararlı Linkler

  • Reklamlar

Medyasını İsrailli şirkete satan patron

Posted by Emi[R]ates™ Haziran 14, 2008

Bir medya patronunun, geçen yıl planladığı medya operasyonunu gerçekleştirdiği ve medya varlıklarının yarısını İsrailli bir şirkete sattığı belirtiliyor. İşte iddialar…

 

Mehmet Emin Karamehmet’in, geçen yıl planladığı medya operasyonunu gerçekleştirdiği ve medya varlıklarının yarısını İsrailli bir şirkete sattığı iddia edildi.

Karamehmet’in, sahibi olduğu Çukurova Holding bünyesindeki yazılı basın ve televizyon varlıklarının %50’sini İsrailli bir şirkete devrettiği iddia ediliyor.

Çukurova Holding bünyesinde Show TV, Sky Türk, Akşam gazetesi, Güneş gazetesi, Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi yer alıyor. Ancak özellikle milliyetçi ideolojinin ateşli savunucusu Halka ve Olaylara Tercüman Gazetesi’nin İsrailli şirkete satışı, medyada büyük ses getirdi.

Operasyon geçen yıl planlanmıştı

Geçen yıl Doğan Grubu’nun Vatan Gazetesi’ni satın almak için görüşmeler yaptığını açıklamasının ardından, Çukurova Holding’in de medya organlarından yarısının azınlık hisselerini satmayı planladığı medyaya yansımıştı.

Reuters Haber Ajansı’nın haberine göre satış için JP Morgan yetkilendirildi ve 4 talip şirketlerle ilgili ayrıntılı inceleme yaptı. Adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, Çukurova Holding’in planlarıyla ilgili olarak “Digiturk, Akşam, Show TV ile diğer gazete ve dergilerden oluşan bir holding yapısı kuruyorlar ve bunu satıyorlar… Bunun yüzde 50’ye kadar olan kısmını satacaklar.” dedi.

Ve operasyon süreci tamamlandı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)’ye olan borçlarını ödeme güçlüğü çeken, içinde bulunduğu mali sıkıntıdan kurtulma çabasında olan Mehmet Emin Karamehmet’in sonunda planını gerçekleştirdiği ve medya şirketlerinin yarısını İsrailli şirkete sattığı öne sürüldü.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: