Ceviz Kabuğunu Dolduran Konular

Tarihe düşülen not

  • Anket

  • Son Tweetler

  • Kategoriler

  • Yararlı Linkler

  • Reklamlar

Bush’un adı ‘lağım merkezi’yle yaşayacak

Posted by Emi[R]ates™ Haziran 25, 2008

ABD Başkanı’nın adı atık toplama merkezine verilmesi için San Francisco’da 8,500 imza toplandı. İmzacılar “Ancak pisliği temizlenir” dedi.

 

Önceki ABD başkanlarının adları şehirlerde, kasabalarda, otoyollarda ve parklarda yaşarken, 43’ncü başkan George Bush’un adının dev bir atık toplama merkezinde verilmesi önerildi. Bu öneriyi getiren Başkanlar Anıtları Komisyonu Başkanı Brian McConell New York Times’da yayınlanan açıklamasında “Tüm politikacılar narsist ve egomanyak olma eğilimindedir. Bu nedenle onların kendi tarihlerini tanımlamalarına izin vermek yerine hicivcilerin onların tarihlerini tanımlaması daha uygun olur” dedi.

Grup bu öneri için şu an tam 8,500 imza topladı. Kasım’da şehir sakinlerinin oyuna sunulabilmesi için 1,500 imza yeterli. Başkan McConnell, “Evet ya da Hayır meselesi olacak. Hiçbir mali külfeti de yok, sadece atık merkezinin tabelası dışında”. Öneriye karşı çıkanlar sadece Bush’un adını hiçbir yerde görmek istemeyenlerin oluşturması da bir hayli ilginç.

Eğer öneri kabul edilirse, yeni başkanın oval ofise geçtiği tarih olan 20 Ocak 2009’ta atık merkezine Bush’un adı verilecek.

“Bush’un pisliğini temizleyin”

Öneriyi destekleyenler bu adımı, Bush’un işleri için “uygun bir abide” olarak nitelendiriyor. San Francisco’da dolaşan dilekçede “Dış ilişkilerden maliye ve çevre konularına kadar Amerikan tarihindeki hiçbir başkan bu kadar çok şeyi başaramadı” ifadesi yer aldı.

Abidenin girişine önerilen sloganlar da bir hayli ilginç: “Bush’un neden olduğu pisliği temizleyin”, “Buradaki (lağım merkezi) pisliğin en büyük sorumlusunu anıyoruz”.

Destekçiler aynı zamanda Ocak ayında, binlerce San Francisco tuvaletinde sifonu çekerek, lağım merkezine hediye gönderme eylemi planlıyor. İmzacılardan Stacey Reineccius, “zihinsel boşaltım için fiziksel bir eylem yapmak iyi bir yoldur ”diyor.

ABD Başkanı Başkan Bush, Amerikan tarihindeki en düşük oran olan yüzde 21 ile en haz edilmeyen lider olarak tarihe geçti. San Franciscolular, Bush’un Irak, Afganistan ve dünyanın diğer köşelerindeki yaptıklarının unutulmaması gerektiğini söylüyor. Umarız dünya da unutmaz…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: