Ceviz Kabuğunu Dolduran Konular

Tarihe düşülen not

  • Anket

  • Son Tweetler

  • Kategoriler

  • Yararlı Linkler

  • Reklamlar

Dünya el üstünde tutuyor, ya BİZ?

Posted by Emi[R]ates™ Eylül 3, 2009

 

ABD ve Rusya Devlet Başkanları Başörtülü öğrencilerle bir araya gelirken, yasakçılar Türkiye’de utanç yaşatmaya devam ediyor.

Ülkesindeki Müslüman toplumun temsilcilerine Beyaz Saray’da iftar veren ABD Devlet Başkanı Obama, konuşmasında İslâmiyeti övdü. İftara davet edilen başörtülü Müslüman bir kız öğrenci hakkında bilgi vererek, öğrencinin okul puanıyla eyalet rekoru kırdığını anlatan Obama, söz konusu öğrencinin sadece Müslümanlar için değil, herkes için ilham kaynağı olduğunu kaydetti.

MEDVEDEV EĞİTİM YILINI BİRLİKTE AÇTI

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, 1 Eylül’de başlayan yeni eğitim öğretim yılının açılışını, başörtülü bir öğrencinin de bulunduğu sınıfta yaptı. Medvedev, başörtülü ilkokul öğrencisi ile aynı karede poz verdi. Rusya’da orta öğrenim ve üniversitelere öğrencilerin başörtüleri ile gitmelerine izin verilirken, öğretmenler de başörtülü olarak ders verebiliyor.

Türkiye’de yasak, dünyada muteber

MEDVEDEV, BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİYLE AYNI KAREDE

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev de, 1 Eylül’de başlayan yeni eğitim öğretim sezonunun açılışını, aralarında başörtülü bir öğrencinin de bulunduğu sınıfta yaptı. Medvedev, başörtülü ilkokul öğrencisi ile aynı karede poz verdi. Rusya’da orta öğrenim ve üniversitelere öğrencilerin başörtüleri ile gitmelerine izin verilirken, öğretmenler de başörtülü olarak ders verebiliyor.

Başşehir Moskova’nın Zamoskvoreçye bölgesindeki bulunan 518 nolu okulun açılış törenine katılan Medvedev, öğrencilere başarılar diledi. Engelli çocuklarla, sağlıklı çocukların birlikte eğitim aldıkları okulda Rusya lideri, öğrencilere hediyeler dağıttı. Öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Rusya lideri, oğlu İlya’yı sabah erken okula göndermeden önce öptüğünü söyledi. Kendisine yöneltilen ‘Başkan olmak zor mu?’ sorusunu cevaplayan Medvedev, görevinin zor ve ilginç olduğunu ifade etti. Çocukken başkan olmak isteyip istemediği ile ilgili bir soruyu cevaplayan Rusya lideri, “Hayır, hiç istemedim. Hayat farklı bir şekilde örgüleniyor” cevabını verdi.

OBAMA’DAN, BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİYE TEBRİK

ABD Başkanı Barack Obama, ‘’İslâm’ın Amerika’nın bir parçası olduğunu’’ söyledi. Obama, ülkedeki Müslüman toplumunun temsilcilerine Beyaz Saray’da verdiği iftar yemeğindeki konuşmasında, Amerikan Müslüman toplumunun ABD’deki çeşitliliği oluşturan parçalardan biri olduğunu kaydetti. Konuşmasında İslâm’ın özelliklerine de değinerek, ‘’İslâm’ın büyük bir inanç, adalet ve gelişmeden yana olduğunu’’ belirten Obama, katılımcılara geldikleri için teşekkür etti ve Ramazan ayını kutladı. Kongrenin iki Müslüman üyesi Keith Ellison ve Andre Carson ile Müslüman ülkelerin büyükelçilerinin katıldığı iftar yemeğinde, İsrail’in Washington Büyükelçisi Michael Oren’ın da bulunması dikkati çekti. İftara dâvet edilen başörtülü Müslüman bir kız öğrenci hakkında bilgi vererek, öğrencinin okul puanıyla eyalet rekoru kırdığını anlatan Obama, söz konusu öğrencinin sadece Müslümanlar için değil, herkes için ilham kaynağı olduğunu kaydetti. Obama, yayınlanan mesajında, Ramazan’a özgü kuralların, Müslümanlar ile Hristiyanların ortak noktalarını hatırlattığını ifade etti

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: